Total Club Manager olarak başlayan ve Fifa Manager olarak yoluna devam eden seri Electronic Arts tarafından sonlandırıldı. Bunun en büyük sebebi olarak ise elbette satış rakamları gösterildi. Zaten son yıllarda güncellenme dışında pek bir gelişme kaydedemiyen serinin böylece fişi çekilmiş oldu.

Serinin tasarımcı koltuğunda oturan Bright Lights Stüdyosundan Gerald Köhler, 12 yıldır devam eden serinin değer kazanması için daha çok yatırımın gerçekleşmesi gerektiğini ancak mevcut şartlarda bunun mümkün olmadığını belirtti. Bu tip oyunların iki ülke dışında pek de fazla bir satışa ulaşamadığını belirten yapımcı, bu ülkelerde de bir oyunun pazarı domine ettiğini belirtirken türünde mobil ve online piyasaya kaydığını söyledi.

Fifa serisi ile başarıyı yakalayan EA Sports aynı ivmeyi Fifa Manager ile gösterememiş görünüyor. Menejer oyunlarının özellikle database anlamında çok geniş ve sağlıklı veriler sunması gerekli. Bu konuda şu anda en sağlıklı hizmeti Sports Interactive ve Football Manager serisi oyunculara sunuyor gibi görünüyor.

 

fifam

One Comment

  • yunusemre dedi ki:

    football manager ile aynı kulvarda olması zaten hataydı diye düşünüyorum