Ubisoft, Far Cry serisinin yeni oyununu duyurdu. 18 Kasım Amerika,  20 Kasım Avrupa’da piyasaya giriş yapacak olan serinin 4. oyunu PC, Ps3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One platformlarında yer alacak. Far Cry 4 daha önceki söylentileri doğrular nitelikte gelecek. Himalaya bölgesinde kendi kendini kral tayin eden despot Kyrat üzerine oyun kurulmuş.
FC4_KEYART_PACK
Yapımcı Dan Hay: “Serinin sonraki seviyesi için hayranların beklentilerini aşacak bir sürpriz yapmak istedik.” dedi. Ubisoft muhtemelen Haziran ayında ki E3 Oyun Fuarı’na kadar pek açıklama yapmayacak. Oyun her zaman ki gibi Far Cry havasını koruyacak. Silahlar, hayvanlar, araçlar etrafında dönen bir oyun olacak. Oyunun yapımında  Ubisoft’un Montreal, Kiev, Toronto, Şangay stüdyolarının yanı sıra, Ghost Recon: Future Soldier’ın geliştiricisi Red Storm’la işbirliği içinde olacağı belirtildi.

Ön sipariş verenler ise sınırlı sayıda olacak Hurk’s Redemption güncellemesine sahip olacak. Bu paket ile, Far Cry 3’ün en popüler karakteri Hurk ile tekli oyuncu modunda 3 yeni aksiyon dolu macera oynayabileceksiniz. Ayrıca Limited Edition olan bu pakette Hurk imzalı “The Impaler” isimli zıpkın tüfeği de içerecek.