Artık eski jenerasyon olarak nitelendirebilceğimiz Ps3 ve Xbox 360’ın yanı sıra Pc için de çıkmış en iyi Rpg oyunlarından biri olan Fallout 3’ün üzerinden uzun yıllar geçti. İlk 2 oyundan sonra izometrik bakış açısını terkederek first person olarak yoluna devam eden seri, çıkmadan önce yapılan değişiklik nedeni ile tedirginlik ile beklenmiş, ancak beklenen olmamıştı. Fallout serisinin hakkını veren bir oyun ile karşımıza çıkan Bethesda, daha sonra kendini Elder Scrolls serisinin yeni oyunu Skyrim’e yoğunlaştırmıştı. Obsidian Entertainment tarafından yapılan bir ara oyun olan Fallout: New Vegas serinin hayranları tarafından beğenilmiş ancak Fallout 3’ün yarattığı etkiyi yaratmayı başaramamıştı.

Yeni neslin usulca kapımızdan girmeye hazırlandığı bu günlerde, tüm Fallout severler serinin yeni ana oyunu Fallout 4’ün duyurulmasını merakla bekliyor. Açıkcası buna hazır olmamız içinde çeşitli nedenler var. Geçtiğimiz dönemde yayınlanan esrarengiz teaser’ın Fallout 4’e yorumlanmasının ardından ortaya çıkan TheSurvivor2299.com isimli sitenin Bethesda’nın da sahibi olan Zenimax’a ait olması Fallout 4’ün yakın zamanda duyurulacağı iddialarını güçlendiriyordu.

fallout-3-wallpaper-please-stand-by

Gelen yeni ipuçları eşliğinde Fallout4’ün yakın zamanda gün yüzüne çıkacağı kesin gibi. Zira Zenimax Fallout 4 ismini tescilledi.  Avrupa bölgesi için yapılan bu tescilleme işlemi sonrasında The Survivor 2299 sitesindeki geri sayımın sonlanmasını heyecan ile bekliyoruz. Zira sayaç mors kodu ile 11 Aralık tarihini işaret ediyor. Zaten gelmemesi sürpriz olacak olan Fallout 4 için bu son tescil işlemi ile daha da heyecanlanmış bulunuyoruz.

One Comment

  • enzo1903 dedi ki:

    “Fallout: New Vegas serinin hayranları tarafından beğenilmiş ancak Fallout 3′ün yarattığı etkiyi yaratmayı başaramamıştı.”. 100 kişiye sorun 80-90ı “New Vegas daha iyi bir oyundu der” hocam, nasıl bir bakış açısından baktınız acaba, enteresan :)… Bence her iki oyun da eskilerinin yerini tutmamış olsa da iyi yapımlardı. Bu saatten sonra Bethesda rulzz zaten 😀