İsveç takımı olan Fnatic, uzun zamandır ortalama bir performans sergiliyordu. Fakat şu yakın zamanlarda eski performansına geri dönen Fnatic, ortalığı kasıp kavurmaya başladı. ESL Pro League Season 11: Europe liginde oldukça hırslı oynayan Fnatic, ligi şampiyon olarak tamamladı.

B grubunun ikincisi olarak çıkan Fnatic, elemlerde Ninjas in Pyjamas ekibiyle olan karşılaşmasını 2-1 kazanarak ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı. İkinci aşamada olan Astralis, mousesports, Natus Vincere, FaZe Clan ve OG takımlarıyla olan grubu 4-1’lik skorla birinci tamamlayan Fnatic, otomatik olarak büyük finale geçmiş oldu.

Büyük finalde karşısına çıkan mousesports ile BO5 üzerinden maç yapan Fnatic, Overpass haritasından 16-11 galibiyetle ayrıldı. İkinci harita olan Dust 2’de 16-7 ve Vertigo haritasında 16-11’lik bir yenilgi aldı. Mousesports’un aldığı bu gazla çoğu izleyen Fnatic için yolu sonu olduğunu düşünmüştü. Fakat pes etmeyen Fnatic, dördüncü Nuke haritasında 16-1’lik ezici bir skorla durumu 2-2 yapmış oldu. İş son Mirage haritasına kalınca, oldukça çekişmeli bir maç oldu. 16-12 olarak tamamlayan Fnatic şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Oldukça güzel bir geri dönüş yapan Fnatic, dünya sıralamasında tekrardan birincilik koltuğuna oturmuş oldu. Turnuvadan 110.000 dolarlık payını da almış oldu.