İsveç takımı olan Fnatic, uzun zamandır ortalama bir performans sergiliyordu. Fakat şu yakın zamanlarda eski performansına geri dönen Fnatic, ortalığı kasıp kavurmaya başladı. ESL Pro League Season 11: Europe liginde oldukça hırslı oynayan Fnatic, ligi şampiyon olarak tamamladı.

B grubunun ikincisi olarak çıkan Fnatic, elemlerde Ninjas in Pyjamas ekibiyle olan karşılaşmasını 2-1 kazanarak ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı. İkinci aşamada olan Astralis, mousesports, Natus Vincere, FaZe Clan ve OG takımlarıyla olan grubu 4-1’lik skorla birinci tamamlayan Fnatic, otomatik olarak büyük finale geçmiş oldu.

Büyük finalde karşısına çıkan mousesports ile BO5 üzerinden maç yapan Fnatic, Overpass haritasından 16-11 galibiyetle ayrıldı. İkinci harita olan Dust 2’de 16-7 ve Vertigo haritasında 16-11’lik bir yenilgi aldı. Mousesports’un aldığı bu gazla çoğu izleyen Fnatic için yolu sonu olduğunu düşünmüştü. Fakat pes etmeyen Fnatic, dördüncü Nuke haritasında 16-1’lik ezici bir skorla durumu 2-2 yapmış oldu. İş son Mirage haritasına kalınca, oldukça çekişmeli bir maç oldu. 16-12 olarak tamamlayan Fnatic şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

Oldukça güzel bir geri dönüş yapan Fnatic, dünya sıralamasında tekrardan birincilik koltuğuna oturmuş oldu. Turnuvadan 110.000 dolarlık payını da almış oldu.

Ozan GÜLLER

Ozan GÜLLER

Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!