E3 ‘deki EA Lansmanı göz kamaştırdı..

Lansmana kendi adıma eğlenceli  diyebileceğim kız arkadaşınızla artık günümüzde annelerinizle co-op oynayabileceğiniz bir oyunla başladı.

Garden Warfare, Plants vs Zombies

3rd Person Actionshooter game… Co-op oynayabiliyorsunuz çiçekler böcekler ile ateş edebiliyorsunuz… Sevimli yaratıcı bir dünya yaratmışlar. Oynarken bol bol güleceğiz gibi gözüküyor.

Hepimizin 16 gözle beklediğimiz Frost Bite motoru ile yapılan Star Wars: Battle Front’ u adeta ucundan koklattılar. Pek bilgi verilmedi ilerleyen zamanda oyun ile ilgili tüm bilgileri size aktarmaya çalışacağız.

Ardından NFS Rivals tanıtımı başladı.

945072_500346123354048_1576184737_n

Need for Speed: Rivals

Co-op, multiplayer ve single player online offline her mod var.

Oyunu oynarken Single player başlayıp aynı oyunda Multiplayer’a donduler. Net olarak nasıl otorize ediliyor hakkında pek bilgi verilmedi.  Akabinde NFS filminin başrol oyuncusu Aeron Paul sahnede  filminde kullandığı modifikiye muştang ile çıktı. Aeron Paul’u Breaking Bad dizisinden yakınen tanırsınız.

Dragon Age: Inquisition

Tarz olarak hastası olduğum yeni Dragon Age: Fires Above  fragmanı girdi. Oyun 2014 sonbaharı gibi raflarımızda yerini bulacak. Tüylerim diken diken olyor. Henüz 2 lansman geçmesine rağmen oyun dünyasında kayboldum hangi oyuna ne zaman ne kadar zaman ayırabileceğim diye aklı karalı düşünmeye başladım. Geleceğimi hiç parlak görmüyorum…

Dragon Age: Inquisition ile ilgili verilen tek bilgi oyun hikayesi içerisinde ton npc karakteri ekibe alabileceğimiz ile ilgili idi.

Oyun ici hikayesinde olan npc karakterleri kotu olanları kandi tarafınıza çekmeye çalıcaksınız

EA Operasyonunda sıra Ignite oyun motoru ile yapılan EA Sports oyunlarına geldi ve açılışı RnB dünyasının başarılı isimlerinden Drake ile başladı.

Ignite motoru gerçekten spor oyunlarında etki tepki ve yapay zeka mobilitesini doruğa çıkartıp işin gerçekçiliğinin kakasını çıkarttı.

İşte EA Sports oyunları:

kyrieirvingnbalive14ps4

NBA Live 14

NBA Live 14 sunumu allstar oyuncusu Cleveland Cavaliers2lı Kayrie Erwing eşliğinde başladı. Oyundaki en büyük yenilik top sürme gerçekçiliği ve hissinin bir üst noktaya çıkması idi. Zaten epey gerçekçi  grafikleri, ve top fiziği ignite oyun motoru ile bir üst sevyeye çıkacak gibi gözüküyor.

NFL Madden 25

Ülkemizde Amerikan Futbolu seven sayısı tahminimce çok az ama benim için izlemesi bile adrenalin salgılayan bir spor. NFL 25 deki yenilikler neler diye soracak olursanız:

Her adımı ince bir şekilde hesapladıklarını ve gerçekçililiği en üst  sevieye çıkarttıklarını iddia ediyorlar. Defans çizgisindeki oyuncuların yapay zekasını bür ist seviyeye çıkarttıklarını söylediler. Oyuncu formalarından, deri terlemelerine kadar ayrıntılı grafikler gördük.

Statdiom ver taraftar işe giriyor…yüzlerce yeni hareket eklediklerini soyluyorular.

e35e891243c0f8b9720b5304fa67e941_large

FIFA 14

Fifa her sene kendini daha da geliştiriyor, Şu an bu bile yeter dediğimiz Fifa ile ilgili detaylı bir ön incelemeye sitemizden ulaşabilirsiiz. E3 de belirtilen bir ekstra detay var. Artık seyirci bir bakıma sahaya giriyor. Eski fifalarda arka plandaki seyirciler detaysız ve zayıf kalırken yeni Fifa 14 de hem stad hem atmosfer hem de sayircinin oyuna katkısı yani 12. Adam işlenmiş. Çarşı acep bu senden sonra mı oldu?

UFC

UFC tanıtımının sunuculuğunu UFC’nin başında bulunan Dana White yaptı. Dünya şampiyonları. Benson Handerson ve Jon Jones da korumalığını yaptı.

Oyunda “mmai” sistemi kullanılıyor. Bu da nedir vurduğun yerde gül bitiyor. Darbenin vücutta yaptığı tüm tepkileri ayrıntılı bir biçimde detaylandırmışlar. Çıkış tarihi: 2014 ilkbahar

VE ve ve ve…

Battlefield_4

Battlefield  4

Şahsi fikrim şüphesi en iyi online FPS oyunu. Revolution adını verdikleri  yenilik ile oyun içerisindeki çevrenin size tepki vermesi üzerine kurulu. Etki tepkiyi yaratır. Battlefield yine salonu yıkan alkışlarla devam etti.

Yeni anons edilen yenilik ise Commander  Mode idi. Pek bilgi vermeseler de benim anladığım istediğiniz her yerden ve her platformdan (sanırım tablet dahil) lider olarak grubunuzu yönetebilecek olmanız, Hava desteği verebilmeniz yani bir taktiksel mod. Commander mode ile kuşbakışı savaş alanını görebilecek ve diğer oyunculara back-up yapabileceksiniz. Bu modu da Siege of Shangai haritası ile 8 kişi beraber oynadılar. Unutmayalım oyun 64 kişilik multiplayer…

Lansmanın sonunda da yine ucundan fenomen oyun Mirrors Edge 2 deni ufacık görüntüler gösterdiler. Gösterip de vermeyenlere karşıyız…

Esen kalın ben terliyorum…