Geçtiğimiz günlerde ELEAGUE Major’a katılma mücadelesi verecek takımların elemelerde yer alabilmek adına mücadele edeceği turnuva Europe Minor’a davet edilen takımlar açıklanmıştı. Fnatic, Hellraisers, Space Soldiers ve Heroic olarak davet edilen takımların yanı sıra açık elemelerden başarılı olan dört takım daha turnuvaya dahil oldu.

Ancak davet edilen takımlarda da bir değişiklik yaşandı. Son Major olan ESL Cologne’de yer alan Fnatic kadrosundaki üç oyuncunun GODSENT’e takas olarak gönderilmesi sonrasında Fnatic, Legends statüsünü kaybetmiş ve yerlerini GODSENT’e vermek durumunda kalmıştı. Bu da GODSENT’in Legends statüsüne sahip olmasına ve doğrudan ELEAGUE Major’a katılmasına neden olmuştu.

Ancak geçtiğimiz gün Fnatic, KRiMZ’i tekrardan kadrosuna katıp Lekr0’yu GODSENT’e geri verince Legends statüsü de el değiştirmiş oldu. Bu kez Fnatic daha fazla Legends statüsünde oyuncuya sahip olduğu için ELEAGUE Major’a doğrudan katılma hakkını alırken, GODSENT ekibi Fnatic’in davet aldığı Europe Minor’a katılmak durumunda kaldı. Böylelikle Europe Minor’a GODSENT, Hellraisers, Space Soldiers ve Heroic takımları doğrudan katıldı.

Europe Minor’a elemelerden başarılı olup katılan diğer dört takım ise ENCE eSports, Epsilon Esports, ALTERNATE aTTaX ve Team LDLC.com oldu. Böylelikle sekiz takım arasında ilk ikiye girecek takım ELEAGUE Major 2017 Qualifier’a katılma hakkı kazanacak. Europe Minor, 4-6 Kasım tarihlerinde PGL’in Bükreş’teki stüdyolarında gerçekleştirilecek.

ELEAGUE Major 2017 Qualifier’da ESL Cologne 2016’da son sekiz sırada yer alan takım doğrudan katılma hakkına sahip. Bu takımlar Team Dignitas, FaZe Clan, mousesports, G2 Esports, OpTic Gaming, Team EnVyUs, Ninjas in Pyjamas ve Counter Logic Gaming takımları olacak.

EL Major - Europe Minor

EL Major – Europe Minor