Brezilya’nın ve dünyanın yetiştirdiği en iyi forvetlerden biri olarak görülen Ronaldo Nazário de Lima, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile birlikte eSpora yatırım yaptığını duyurdu.

Profesyonel poker oyuncusu olan Andre Akkari ile birlikte Ronaldo, Brezilya’nın eSpor kulüplerinden biri olan CNB e-sports Club’ın %50’lik hissesini satın aldı. Counter Strike alanında yaptıklarıyla birlikte döneminin en iyi takımlarından olan CNB’nin şimdilik yalnızca LoL takımı bulunmakta.

CBLoL’de mücadele eden takımın kadrosunda Pedro “LEP” Marcari, Gustavo “Minerva” Alves, Thiago “TinOwns” Sartori, Pablo “pbo” Yuri, Willyan “Wos” Bonpam yer alıyor. Ronaldo’nun bu yatırımı yapmasıyla birlikte CNB’nin yeniden CS arenasına giriş yapması bekleniyor. Ayrıca diğer oyunlara da kadro çıkarıp, çıkarmayacağı da merak konusu.

Ronaldo, kariyeri boyunca Cruzeiro, PSV, Barcelona, Inter, Real Madrid, Milan, Corinthians takımlarının formasını giydi. 343 karşılaşmada forma giyen efsanevi forvet, 255 golün altına imza attı. Ronaldo iki kez Dünya Kupası, üç kez de FIFA Yılın Futbolcusu ödülü kazandı.