İzmir’de okul öncesi, ilk öğretim ve orta okul eğitimi veren özel kolej; Ekin Koleji’nde iki öğretmen Ahmet Bora ve Oğuzhan Bilir Kingston HyperX ile anlaşarak okulda seçmeli ders olarak esporu müfredata dahil etmeyi başardı.

Ekin Koleji ve Kingston işbirliği ile ortak olarak yürütülen projede, öğrencilerin gelişen espor kültürüne adaptasyonlarının sağlanmasının yanı sıra el‐göz koordinasyonu, problem çözme becerisi, takım ruhu ve iletişim becerilerini geliştirme de hedefleniyor. Daha hızlı reaksiyon zamanları için refleks egzersizleri, daha iyi bir performans için doğru beslenme ve fitness programlarından da destek alındığı espor derslerinde, öğrenciler keyifli bir öğrenme ortamında 21. yüzyıl becerilerini geliştiriyorlar.

Ekin Kolejinde bu kulübü seçen öğrenciler, üç yıl süre içerisinde haftalık iki saat eğitim alacaklar. Ders programına öğrenciler için espor dersleri koyan okul yönetimi, dünyanın dört bir yanında bulunan öğrencilerin hayalini gerçekleştirdi. Ekin Koleji öğrencileri, haftada iki saat oyun oynayacaklar ve bu oyunlar ile birlikte bilişsel yeteneklerini geliştirecekler. Ayrıca Türkiye’deki projenin yürütücüsü Ahmet Bora’nın belirttiğine göre öğrencilerin haftada iki saat boyunca tek yapacağı şey oturup oyun oynamak olmayacak. Bu oyunlarda kullandıkları refleksleri, fiziksel dayanıklılığı ve gücü arttırmak adına çalışmalar yapacaklar.

Ekin Koleji

Ekin Koleji