Playstore’da Temmuz ayına efsane dövüş oyunu Mortal Kombat damgasını vurdu. Uzun süre sonra boy gösteren serinin son oyunu “Mortal Kombat Komplete Edition”, en çok satın alınan oyun oldu. Playstore’da Temmuz ayında en çok satan oyunlar listesinin 2. sırasında “Civilization V: Brave New World” yer alırken, “Company of Heroes 2” oyunseverlerin en çok tercih ettiği üçüncü oyun oldu.

Playstore’da Temmuz ayında en çok, ünlü dövüş oyunu serisi Mortal Kombat’ın son oyunu “Mortal Kombat Komplete Edition” satın alındı. Uzun süre sonra PC’lerde boy gösteren serinin son oyunu, ekstra karakterleriyle dikkatleri çekerken PC oyuncuları tarafından büyük ilgi gördü.

Dev bir hayran kitlesine sahip olan bir başka oyun Civilization V’in yeni eklenti paketi olan “Brave New World”, Playstore’da en çok satın alınan ikinci oyun oldu. Geçtiğimiz ayın satış lideri olan “Company of Heroes 2” ise iki sıra gerilese de, listenin üçüncüsü olarak üst sıralarda yer almayı sürdürdü.

Codemasters’ın başarılı yarış oyunu “Grid 2”, Playstore’un popüler oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Birkaç aydır listenin üst sıralarında bulunan “Grid 2”, Temmuz ayında da dördüncü sırada yer aldı.

“Crysis 3” deneyimini genişleten bir paket olarak sunulan “Crysis 3: Lost Island”, heyecan çıtasını yükselten yeni multiplayer modları ile Playstore’da ilgi gören bir başka oyun oldu. “Crysis 3: Lost Island”, Temmuz ayında en çok satılan oyunlar listesinin beşinci sırasında yer aldı.

Playstore’da Temmuz ayında en çok satan diğer oyunlar ise sırasıyla; “Skyrim Legendary Edition”, “Call of Juarez Gunslinger”, “Deadpool”, “Simcity” ve “Battlefield 3: Premium Edition” oldu.

Temmuz ayında Playstore’da en çok satın alınan 10 oyun 

1. Mortal Kombat Komplete
2. Civilization V: Brave New World
3. Company of Heroes 2
4. Grid 2
5. Crysis 3 Lost Island
6. Skyrim Legendary Edition
7. Call of Juarez Gunslinger
8. Deadpool
9. Simcity
10. Battlefield 3 Premium Edition