Çin LPL liginin başarılı takımı Edward Gaming, League of Legends kadrosundaki iki Koreli PawN ve Deft ile yollarını geçtiğimiz günlerde ayırmıştı.

Yeni sezon çalışmaları için orta koridorda daha etkili bir isim arayışında olan Çin ekibi, gözlerini dünyanın en iyisine dikmiş durumda. 

Bu iddia, Kuzey Amerika LCS takımlarından Echo Fox’un koçu Simon “heavenTime” Jeon’a ait. Heaventime’ın yaptığı açıklamaya göre EDG, Faker’a takımında oynaması için yıllık $4.000.000’lık bir teklif götürdüğünü belirtti.

Günümüzde normal bir futbolcunun aldığı ücret klasmanında yer alan bu teklif ile birlikte EDG, gelecek sezon Worlds’ü kazanmak için kesenin ağzını açacak gibi.

Başka bir iddiaya göre de IMAY takımının sahibi olan  Wai “Wh1t3zZ” Lo, Faker’a geçtiğimiz sezon teklif yaptıklarını ve Faker’ın görüşmelere başlamak için en az $6.000.000 talep ettiğini belirtti.

Ancak büyük bir kitleye göre Faker’ın parayı çok önemsemediğini, oyundaki kostümleri bile kullanmadığını SKT T1’daki arkadaşlık ortamını sevdiğini, kKoma ve Bengi ile olan uyumunu başka yerde yakalamayacağı için böyle yüksek talepler istediği belirtildi.

Büyük bir çoğunluk da Faker’ın SKT T1’dan ayrılmayacağı görüşünde. Bakalım gelecek bize neler gösterecek? Faker, güvendiği insanlarla mı yola devam edecek yoksa, yeni bir macera arayışına mı atılacak? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.