Bilindiği üzere ne Electronic Arts ne de Star Wars: Battlefront’un geliştiricisi DICE, E3 2013’te Star Wars temalı shooter oyunla ilgili çok fazla bilgi vermemişti. Bundan da oyunun yakın bir gelecekte piyasaya sürülmeyeceği tahmin ediliyordu.

EA’in dünkü yıllık olağan hissedarlar toplantısında finans müdürü Blake Jorgensen, Battlefront’un üzerindeki perdeyi aralayarak, oyunun çıkış tarihini 2015’in yaz ayları olarak duyurdu.

Jorgensen’in, DICE’ın Battlefront’uyla ilgili “büyük ihtimalle 2015 yazında, yeni Star Wars filmiyle aynı zamanda çıkacak,” ifadesi biraz çekimser bir hava yaratmış durumda. JJ Abrams tarafından yönetilecek yeni üçlemenin ilk filmi, Star Wars Episode VII’nin vizyon tarihi 2015 olarak belirlenmişti.

Daha önce EA, Star Wars oyunlarının, bir sonraki mali yılın başlangıcı olan 1 Nisan 2014’ten önce yayınlanacağını söylemişti. Electronic Arts, aynen Ekim 2012’de Lucasfilm’le yaptığı gibi Star Wars özel video oyun haklarını güvenceye almak için Disney’le bir anlaşmaya imza atmıştı.