Humble Bundle tarihinin en iyi satış rakamlarına ulaştığı paketi olan EA Origin Humble Bundle, 2.1 milyon adet satarak adeta para bastı.Battlefield 3 dahil pek çok iyi EA oyununun yer aldığı paket oyuncuları tam anlamı ile şaşkına çevirmişti. Çünkü huyunu az çok bildiğimiz Electronic Arts’tan beklenmedik bir hareketti. Derken EA bize 2. golü atıp hepten şaşırttı. Bundle’dan kendisine gelecek olan miktarı da geri çevirip bununda hayır kurumlarına verilmesini istedi.

Yaklaşık 5 Milyon Dolar gelir elde edilen kampanyada oyuncular Command & Conquer: Red Alert 3 – Uprising, Populous, Dead Space, Burnout Paradise: The Ultimate Box, Crysis 2: Maximum Edition, Mirror’s Edge, Dead Space 2, Medal of Honor, Battlefield 3 and The Sims 3 Starter Pack oyunlarına sahip oldular.

Battlefield-3

Kazanılan bu 5 Milyon Dolar oyuncuların seçimi çerçevesinde İnsan Hakları Örgütü,Watsi ,San Francisco AIDS Vakfı ,Amerikan Kızıl Haç ,Amerikan Kanser Derneği ve GamesAid arasında paylaştırıldı. Bu gelirin 1.65 Milyon Dolar’lık kısmı ise Amerikan Kanser Vakfı’na geçtiğimiz gün ulaştırıldı. Bu konuda bir tweet atan EA COO’su Peter Moore, Ea olarak bu satış başarısı ve bağıştan dolayı oldukça gururlu olduklarını belirtti.

One Comment