Lansman Alice in Chains grubunun gitaristi Jerry Cantrell’ın Rocksmith gitar solosu ile başladı. Rocksmith bildiğiniz üzere gerçek gitar  çalınarak konsol ile ses iletişimi haline geçen nefis eğitici bir oyun. Zaten Ubisoft da oyun tanıtımında Gitar çalmayı öğrenmenin en hızlı yöntemi olarak iddiada bulundu. Bende bu iddiaya katılıyorum.

Tüm Ubisoft sunumunu Halo Reach’den de sesini tanıdığımız Archer çizgi dizisinde de oynayan Aisha Tylor idi. Sunucu oyuncu olunca tabii diğer firmaların aksine ciddi sunum yerini daha sempatik bir sunum yorumuna bırakıyor. Haliyle E3 bir finans sempozyumu değil.  Tylor açılış konuşmasında ucundan Splinter Cell ve Assassin Creed filmlerinin kesin olacağının da ipucunu verdi.

Sektör liderlerinden Ubisoft Rocksmith’in ardından EA gibi daha softcore oyunların tanıtımı ile başladı, bakalım neler varmış:

ubisoft-promises-another-wii-u-exclusive-rayman-legends-demo-248x300

Rayman Legends…

Mobil platformunda tonla ödül toplayan çok eğlenceli, komik bir oyundur kendisi. Oyun görselleri ve karakter kreasyonu ister istemez bizi biraz Pixar dünyasına götürüyor… 3 Eylül tarihinde çıkacak olan oyun bir platform oyunu, 120 leveldan fazla olacağı eklendi…

The Mighty Questy for Epic Loot

Karakterini yarat, kurbanını bul… Farklı yeteneklerinizi  ve  taktiklerinizi  kullanarak yol aldığınız oyun da bana biraz Shrek havası hissettirdi. Eğlendirici ve mizahi senaryosu ile The Mighty Quest of Epic Loot  bol bol bizi güldürecek gibi gözüküyor…

South Park

Her gece uyumadan önce Merve ile oturup bir bolum izleriz. 2. Bolumun yarısında ben uyurum. South Park epic bir yanlış olarak doğru yerden kalbimizde yerini buldu. Ve South Park ailesi artık Ubisoft’da

Obsidian Entertainment’in yaptığı South Park: The Stick of Truth yeni yayıncısı, eski haliyle oyun olarak geliyor…

zlzmjdkftnzg

The Crew

Forza çok iyi , aman NFS daha mı iyi derken… Başımıza bir de The Crew Geldi. Spesifik önündeki arabayı geç yarışlarından ziyade The Crew server üzerinden oynadığınız hafif çaplı bir mmo gibi karşımıza çıkıyor.

Oyunun sunumunu Ubisoft CEO’su Yvess Guillemot yaptı. Grafikler, toz toprak asfalt vb detaylar oyunda nefis. The Crew Creative Directörü Jullian Gerighty Oyun için hiçbir araba yarış oyununda olmayacak kadar büyük bir harita ile karşı karşıyasınız yorumunu yaptı. Ufukta gördüğünüz her tepeye dağa kadar ulaşabiliyorsunuz ayrıntısını da ekledi. Yani New York dan başlayıp Las Vegas’a kadar gidebiliyorsunuz dahası da var… Arabanızın bin bir parçaya bölüp her parçayı oyunda modifiye edebiliyorsunuz. Bu operasyonu tabletleriniz ile de yapabiliyorsunuz. Detaylar muazzam. Oynanışa gelecek olursak. Arkadaşlarınızla co-op modda beraber oynayıp görevleri beraber yapabiliyorsunuz. Örnek Görev: Arabayı bul sağa çeksin. Oyunda single player yok online mod şart.

watch-dogs-alex-ross-painting-final1296-300x336

Watch Dogs

Binlerce haber çıktı onlarca video izlendi. Watch Dogs modern hacker çağının ilk hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Yapımcı Dominic Guay.

Hayatta her şey bağlantılı, her şeyi hack edebildiğiniz düşünsenize… Open World olarak oynayabileceğimiz Watch Dogs’un da Chicago kentinde geçtiğini hatırlatalım.

Just Dance 2014

Yeni müzikler, party modu, her eve lazım…

Rabbids Invasion: Interactive TV Show

Oyunun yapımcısı Adrian Lacy yepyeni bir fikirle karşımıza geliyor.  Xbox One Kinect teknolojisi kullanma oyun aslında bir çizgi film yapma oyunu (bu benim yorumum). Tavşancıkları soytarı gibi kullanıp işaret ettiğiniz yerlere ateş ettiriyor ve çocuklar için her oyundan farklı bir çizgi film çıkartabiliyor bunu da Xbox da yayınlayabiliyorsunuz. Her çocuk kendi çizgi filmini yönetsin. Eğitim şart!

GXpzjYtSpq4

Assassins Creed:  Black Flag 4

Korsan, deniz savaşları, açık dünya, acaba yeni jenerasyon Sid Meier “Pirates” diyebilir miyiz?

Creative direktörü Jean Guesdon oyun için şunları söylüyor:

“Brütel bir oyun yaptık, korsanların yaşadıkları çağ üzerine büyük araştırmalar yaptık. Özgürlük, isyan ve macera hepsi bu oyunda.”

Black Flag oyununda her türlü kosran aktivitesi bulunuyor aktivitesi oyunun içerisinde var. Maya tapınaklarında gezinebilir ya da denizlerde aşık atabilirsiniz. Açık Dünya, güçlü ve özgür.

Two Trails Fusion ve Frontiere

Yeni jenerasyon kahramanlar yükselecek ve düşecek… Motosikletiniz ile akrobatik hareketler… Oyun ilk izlenim olarak bende bir izlenim bırakmadı.

Ps4 ve Xbox One  için Ubisoft neler planlıyor diye beklerken. Dinamit Patladı!

Tom Clancys The Division

Open World online RPG Massive Entertainment’dan geliyor… Deeev bir harita. Hikaye kağıt paradan insanlığa bulaşan bir virüs. Open World. Geri kalanı Kurtarmak için ne yapmalı?

Gördüğümüz kadarı ile artık kötü grafikli oyun yok. The Division da gerek grafikleri açısından gerek de  hikaye kurgusu açısından çok güzel gözüküyor..