Techland tarafından geliştirlen ve ilk oyunda oldukça iyi bir başarı yakalayan Dying Light, seri olarak ikinci oyununu duyurmuştu. En son kendini E3 2019‘da resmi olarak gösteren ve ardından oynanış videoları yayınlanan Dying Light 2 hakkında, maalesef kötü haberlerimiz var.

Oyunun geliştirme süreci oldukça sıkıntı bir durumdaymış. Hatta oyunun hikayesi de büyük risk altında diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Techland çalışanlarından ismi paylaşılmayan biri, şirketin geliştirme aşamasında bazı sorunlar ile karşı karşıya olduğunu, oyundaki bazı temel unsurların sürekli değişmesinden dolayı oluşan karmaşadan oldukça sorunlu bir süreçte olduğunu söyledi.

Yoğun bir tempo ile geliştirme sürecine devam eden Techland, bu süreçte aldıkları oldukça farklı fikir ayrılıklarından, oyunda birçok şeyi değiştirmek zorunda kalmışlar. Bu nedenle çalışanların motivasyonunun düştüğü ve hem ruhsal hem fiziksel anlamda yorulduklarını dile getirdi. Aynı zamanda bulunan ortamdaki çatışmadan, birçok çalışanında işinden olduğu söyleniyor.

Bu duyumlar ile birlikte oyunu merakla bekleyen insanlar, Dying Light 2‘nin geleceği hakkında oldukça fazla şüpheye düşmüş durumda. Umarız bu riskli sorunlar çözülür ve oyunun geliştirme aşamasındaki motivasyon tekrardan en üst seviyelere çıkar.

Ozan GÜLLER

Ozan GÜLLER

Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!