Draw Something : Android ve iPhone cemiyetinin en çok çizirten , cozurtan ve sonsuz yaratıcılık imkanı sunan çok popüler ve bir o kadar da zevkli uygulama oyunu.

İndirme Linkleri : Android  iTunes 

 

 

iOS ve Android platformları yepyeni bir oyunla karşınızda, bu oyun interaktif resim bilgi oyunu. Draw Something , hem İngilizcenizi, hem çizim kabiliyetinizi, hem de tahmin ederken kelime haznenizi geliştirmenize yardım ederken her şeyin ötesinde çok keyif alabileceğiniz bir oyun.  Dünya çapında 37 milyon adet satılan Draw Something’in 20 milyondan fazla da aktif oyuncusu bulunmakta. Şimdiye kadar ise Draw Something üzerinde 3 milyardan fazla çizim yapılmış. Uygulama geliştiricileri, Draw Something üzerinde saniyede 2000 civarında çizim yapıldığını belirttiler. Oyunun yapısı basit olduğu kadar oynamak da bir o kadar eğlenceli.

         

Oyunun amacı, çiziminizin partneriniz tarafından ona verilen ipucu harfleri kullanarak çizdiğiniz kelimeyi doğru tahmin etmesi ve sizin de size gönderilen çizimi ipucu harfleri kullanarak doğru tahminde bulunmanız. Tahminler doğru oldukça tur atlayıp coin kazanma şansınız olacak ve dünyanın her yerinden insanlarla karşılıklı çizimlerinizi konuşturabileceksiniz.

Peki bu oyunu nasıl oynuyoruz… Oyunu oynamak için random seçeneginden  rastgele bir kişi ya da bu oyunu oynayan arkadaşlarınızın nickname bilgisinden bir partner buluyorsunuz kendinize. oyun partnerinizi bulduktan sonra karşınıza; easy, medium ve hard katagorilerinden birer örnek kelime çıkıyor. Bu kelimelerden birini seçip resminizi çizmeye başlıyorsunuz ve parterinize tahmin etmesi için gönderiyorsunuz. Her doğru tahminde bir turn (tur) atlıyorsunuz. Zorluk derecesinin faktörü ise ne kadar zor kelime o kadar çok coin şeklinde belirlenmiş. Yani zor kelimeleri seçip daha kısa sürede daha çok coin kazanmak partnerinizle sizin elinizde. Zorluk derecesine göre coin dağılımı şöyle ; Easy: 1 Coin, Medium: 2 Coin, Hard: 3 Coin. Her tur atlamada iki tarafın da hanesine zorluk derecesine göre coinler yazılıyor. Coinleri ise renk skalanıza yeni renkler katabilmek ve yaratıcılığınızı daha da renklendirmek için kullanabilirsiniz. Çizeceğiniz kelimeyi seçin, üstteki renk seçeneklerinin yanındaki + işareti sizi “more colors” seçenegine götürecek ve coinleriniz arttıkça farklı renkler satın alabileceksiniz.

 

Bombalarınızı ise ister daha kolay tahmin etmek için harf eksiltmeye, ister çizeceğiniz kelimeyi seçerken karşınıza çıkan üç kelimenin, yepyeni üç kelime ile yenilenmesine harcayın. Ama oyuna başlar başlamaz fazla harcamayın derim ben, sonra “Shop” kısmından coin ile almak zorunda kalabilirsiniz.

 

Dilerseniz bir örnekle anlatalım. Diyelim ki kelimemiz New York Times. Gazete oldugunu bildigimiz için bu kelimeyi bir gazete çizerek partnerimize gönderebiliriz. Ama önemli bir detay var, istedigimiz kadar yazı da yazabiliriz. Yani sizin önünüzde kocaman bir tual, türlü renkli kalemler ve silgi var. Seçtiğiniz kelimeyi nasıl anlatacağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış.

 

Dilerseniz Android telefonlardan, dilerseniz iOS’lu cihazınızdan ya da facebook profil isminizi kullanarak oyunu oynamanız mümkün.

İyi eğlenceler !