Dota 2’nin dünya çapındaki turnuvası olan Dota 2 International’ı düzenleyen Valve, bu yıl oyunculardan 2.9 milyon dolardan fazla toplayarak geçen yılın ödülünü geride bıraktı. Bu rakam tabiki direk bağışlarla değil “Compendium” satışlarıyla sağlandı.

dota 2 internationalValve’ın oyunculara sattığı Compendium’lar, oyunculara maçları izleyerek ödüller kazanma, kazanan tahmini yapma ve fantezi ligi gibi aktivitelere katılma fırsatı veriyor.

Bir Compendium’un fiyatı 10 dolar ve her Compendium satışından gelen 2.5 dolar International’ın ödül havuzuna akıtılıyor. Bu havuzda toplanan paralar için turnuvaya katılan oyuncular yarışırlarken, bir yandan da oyunun gelişimi adına koyulan hedefler de bulunuyor.

Örneğin 2.9 milyon dolara ulaşmasından ötürü, Dota 2’ye “All Random Deathmatch” modu eklenecek. 5 milyon dolara ulaşılırsa 1’e 1, sadece mid-lane opsiyonu da tüm oyunculara sunulacak. 6 Milyona ulaşılması halinde compendium sahiplerine kendi takımlarınn base’indeki bir binanın şeklini değiştirebilme fırsatı sunulacak.

Valve’ın 2013’te ödül havuzunda topladığı para 2.874.381 dolardı. Bu rakamı geçmek bu yıl bir günden kısa sürdü…