Reuters’in, Zynga’nın Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bilgilendirmeye dayanarak verdiği haberde Mattrick, yıllık 1 milyon dolarlık düz maaşı yanında 5 milyon dolar prim ve ayrıca 2013 yılı için de 2 milyonluk bir bonus alacak. Ek olarak, önümüzdeki birkaç sene için  40 milyon dolar değerindeb bir hisseye dayalı tazminat paketine hak kazanmış durumda.

Diğer yandan, Microsoft’daki görevinden ayrılması dolayısıyla değer kaybeden hisseleri tazmin amacıyla, önümüzdeki üç yıl boyunca, 9 milyon kısıtlı hisse senedi alacak. Şu an itibariyle bu hisselerin değeri 30.5 milyon dolardan biraz fazla. Zynga’yla geçireceği bir yılın sonunda Mattrick, aşağı yukarı 11.3 milyon değerinde olacak dokuz milyon senedinin yüzde 45’ine sahip olacak. Böylelikle ilk yıl maaşı, nakit ve hisse senetlerinin kombiniyle 19.3 milyon dolara ulaşacak.

Reuters’in haberi, Mattrick’in maaşının takip eden yıllarda bir miktar düşeceği yönünde. Zynga’daki ikinci yılında 14.3 milyon ve üçüncü yılında 8.4 milyon dolara düşecek.

Zynga, geçtiğimiz yıl bazı finansal sorunlar yaşamıştı, fakat Mattrick’in gelişiyle Çarşamba günü şirketin hisselerinin değeri 5 puan arttı.