Bağımsız oyun geliştiricisi Digitilus LLC, ilk ‘first-person’ uzay savaş simülatörü SKYJACKER için, bugün bir ‘Kickstarter’ kampanyası başlattı. Digitilus’un, ‘co-op multiplayer’ ve görev yaratım sisyemi için harcamayı planladığı, bu kampanyadan toplamayı beklediği rakam 150 bin dolar. SKYJACKER’ın, Windows PC, Linux ve Mac için 2014’ün yaz aylarında çıkması düşünülüyor. Oyun, bir defaya mahsus olarak ‘download’ ücreti karşılığında satışa çıkacak ve içinde, oyuncuların istedikleri gibi özelleştirebilecekleri, kaçırma, yok etme ve düşman gemilerini yağmalamak için kullanabilecekleri uzay gemilerinin seyahat edeceği bir açık dünyada, yoğun uzay savaş görevleri sunacak.

SKYJACKER, starship Constructor uygulaması için de, 30 bin doların üzerinde bir gelir elde ettiği başarılı bir Kickstarter kampanyası yapmıştı. O zamandan beri 2500 sadık destekçisinden, Digitilus’ DigiStore’u vasıtasıyla, oyunseverlere, uzay gemilerini yüksek seviyede özelleştirebilme ve yoğun “dogfight” imkanı sağlayan uzay simülatörünün geliştirme maliyetini karşılama sözü almıştı.

“SKYJACKER’in geliştirismesi işine başladık, çünkü piyasada bu türün hayranlarını tatmin edecek kaliteli bir uzay savaş oyunu yok; bu durumu değiştirmek istiyoruz,” diyor Digitilus’un CEO’su Eugene Zhukov. “SKYJACKER’ı duyurmamızdan itibaren oyunseverlerden yoğun bir destek gördük,” diye de devam ediyor.

Oyunla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için SKYJACKER’ın sitesini inceleyebilirsiniz.