Battle.net tarafından açıklanan Diablo 3 için yeni eklenti 2.0.1’in içeriğinden bahsedildi. Kısaca anlatacak olursak, kolay ve pratik araçlarla; şeytan avlama, yağmacılık, avcılık, toplayıcılık, deneyim kazanma ve diğer çıkarlar için sizin gibi tutkulu bir kitleye ulaşmanız ve iletişim kurmanız sağlamaya çalışılmış.

Bu özelliler hala yapım aşamasında olmasına rağmen yeni gelecek olan 2.0.1 PTR yama paketi ile Reaper of Souls kapalı betada test etmek için kullanılır durumda olacaktır.

93271

 

Klanlar Sistemi, benzer ilgi alanlarına sahip, oyun zamanları uyuşan ve hedeflerini birlikte yerine getirmeye çalışan insanların gruplaşmasına olanak sağlıyor. Çok sayıda kişiye ulaşıp hem iletişimlerini sağlam ve temiz bir şekilde sürdürüp hem de beraber oyun oynamalarını için tasarlanmış.

Maksimum 120 oyuncu ile sınırlı olan klanlar en az 1 oyuncu ile de kurulabiliyor. Klana dahil olmak ise çok basit. Gönderilen bir daveti kabul etmekle birlikte o klanın bir üyesi olmuş oluyorsunuz. Herhangi bir daveti kabul etmezdiğiniz sürece klanların hiç birine üye olamazsınız.

Klanlar için ayrı bir pencere oluşturulmuş. Buna karakterinizin seçim ekranında sağ alt köşede bulunan “Communities” butonundan ulaşabilir ya da varsayılan ayarlanmış kısayol tuşu “Shift+Q” ile de açabilirsiniz.

Blizzard; “Oyuncuların daha çok sosyalleşmeleri ve birbirleriyle iletişimlerini kuvvetlendirmeleri açısından bu konuya odaklandık. Böylece sosyalleşmeyi teşvik ediyoruz.” diye açıklama yaptı. Devam eden açıklama da ise ”Tek başınıza oynayıp kendinizi geliştirmeye çalışmak zorlayıcı. Klanlar sayesinde daha çok kişiye ulaşıp daha rahat hareket edebilir, farklı insanlarla tanışıp birbirlerini destekleyebilirsiniz.” denildi.

Diablo 3 ilk olarak 2013 yılı Şubat ayı içerisinde PS4 için çıkacağı doğrulanmıştı. Aynı yılın Kasım ayında PS4 için Diablo 3: Ultimate Evil Edition duyurulmuştu ve son olarak yaklaşan yamayla birlikte Diablo 3: Reaper of Souls eklentisi de dahil olacak.

Blizzard henüz Xbox One için bir duyuru yapmadı. Amaçlarının daha çok kitleye ulaşıp oyunun daha çok kişi tarafından oynanmasını sağlamak olan şirket yakın bir gelecekte başka bir platforma çıkaracaklarını şuan için duyurmadılar. Herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Gelen bu değişiklikler sonrası sizce olumlu bir gelişmeler mi yaşandı? Xbox One’da oyunun çıkarılması sizce mümkün mü? Klanlar sistemi hakkında sizin düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz…