Diablo 3, Reaper of Souls ile oyuncu kitlesinin bir kısmını yeniden kendisine döndürdüğünden beri konsol oyuncularının aklında oyunun PS4’e ne zaman geleceği var. Pax East’te ise oyun ilk kez PS4’te oyuncuların beğenisine sunulmuş durumda.

diablo 3 reaper of soulsOyun PS4’e getirilirken, PC ile konsolların farkları da göz önünde bulundurulmuş ve buna göre bir takım düzenlemelere de gidilmiş. Yapılan yeniliklerin bir kısmı şöyle:

– Her Legendary düşürdüğünüzde aynı zamanda arkadaşlarınız için bir “hediye” düşme ihtimali de var. Bu hediyeyi yolladığınız kişi oyuna girdiğinde sizden hediyesi olduğunu görüyor ve hediyeyi açtığı karakterine göre çıkan eşyanın özellikleri belirleniyor.

– Arkadaşlarınıza eşya gönderebiliyorsunuz.

Nemesis sistemiyle birlikte eğer bir yaratık sizi öldürürse, o yaratık level atlıyor ve bir portal açıp ortadan kayboluyor. Bu yaratık arkadaşlarınızdan birinin oyununda ortaya çıkabiliyor. Eğer arkadaşınız öldürebilirse ne âlâ, öldüremez de ölürse aynı işlem tekrar gerçekleşiyor.

Apprentice mod ise eğer düşük levelli bir oyuncuyla yüksek levelli bir oyuncu beraber oynuyorsa, düşük levelli olanın statlarına geçici bir boost ekliyor. Bu sayede düşük levelli oyuncu zorluk seviyesini kaldırabiliyor.

Oyun PS4’e bu ve bunun gibi pek çok ufak tefek konsol ruhuna uygun değişiklik ile beraber geliyor. Ancak çıkış tarihiyle ilgili henüz kesin bir bilgi yok.