Ninja Gaiden ve Dead or Alive gibi serilerin kreatörü Tomonobu Itagaki The Devil’s Third hakkında bir Japon oyun dergisine açıklamalarda bulundu.

Itagaki oyunun yüzde 80’lik kısmının tamamlandığını ve bu yıl içinde oyunun konsollardaki yerini alacağını belirtti. Oyunun serüvenine baktığımızda bir takım şansızlıklar The Devil’s Third’ün yakasını bırakmadı. THQ yayıncılığında duyurulan oyun firmanın malum iflasının bir süre öncesinde ünlü yönetmen Guillermo Del Toro’nun Insane isimli projesi ile birlikte yapımının durdurulmasına karar verilen oyunlar arasında yer almıştı. Bu süreçte yapımın hakları yapımcı Valhalla Games’te kalmıştı. Yeni bir  yayıncı bulamayan oyun bu dönemden sonra yoluna bağımsız olarak devam etti.

Oyunun şu anda parlatma denilen aşamasına geldiklerini belirten Itagaki,yaşanan aksilikler nedeni ile endişe yaşayan hayranlardan özür dilediklerini de sözlerine ekledi. Oyuna baktığımızda Ninja Gaiden’ın biraz daha batılı hali gibi duran bir yapı ile karşı karşıya kalacağız gibi görünüyor. Bol aksiyonlu ve zorlu kombolarla dolu bir oyun 2014 yılında bizleri bekliyor gibi.