Sony’nin geçtiğimiz günlerde duyurulan stream servisi Play Station Now PS Vita ve PS3 oyunlarını PS4, akıllı tv ve mobil cihazlarda oynayabilme imkanı verecek. Ancak bu servisin oyun kütüphanesi bu iki konsolun oyunları ile sınırlı kalmayacak gibi.

Bir kaynağın belirttiğine göre Sony’nin başka planları da var. Şirket PS1,PS2 ve PSP oyunlarını da bir emülatör aracılığı ile PS4 kullanıcılarına sunmayı amaçlıyor. Ancak bu süreç oldukça zor.Çünkü eski oyunların çözünürlükleri oldukça düşük olduğu için öncelikle HD çözünürlük ve kontrolcü farklılıklarının düzenlenmesi gerek. Tabi bir de şirketler ile anlaşılıp PSN’de katalog oluşturulması gibi süreçler de söz konusu.

Bu konu hakkında resmi bir açıklama bulunmasa da umarız gerçeklik payı vardır. Özellikle PS2 zamanındaki JRPG ve korku oyunları bu nesile düzgün bir şekilde taşınırsa çok etkileyici olur. Her ne kadar emülatör fikri PS Now’a ters düşse de internet hızının sorunlu olduğu pek çok bölge oyuncusu için eski oyunları satın alip dowload etme fikri daha iyi olabilir.

Clock Tower PS2'nin en önemli korku serilerinden biriydi

Clock Tower PS2’nin en önemli korku serilerinden biriydi