SIE Bend Studio‘nun geliştirdiği ve bazı oyuncular tarafından The Last of Us‘a benzetilen Days Gone‘ın tanıtımları bir süredir “The Days Gone World Video Series” başlığı altında devam ediyor. Öncelikle virüs bulaşanların Freaker olarak isimlendirilmesiyle başlayan videoda, Freakerların da kendi aralarında türlere ayrıldığını görüyoruz.  Standart Freaker türü olarak adlandırılan Swarmerlar, küçük gruplar halinde dolaşıyor ve zaman zaman da sürüler oluşturabiliyorlar. Fiziken daha zayıf olan Newtler ise, alanlarına girdiğinizde veya can barınız minimumdayken saldırıyorlar. En tehlikeli Freakerlardan olan Screamerlar, adından da anlaşıldığı üzere çığlık atıyor ve üzerinize sürüleri çekebiliyorlar. Ve videoda son olarak gösterilen Breakerlar çok canımızı sıkacak gibi. Oldukça iri olan bu türün tek amacı bizi paramparça etmek. Bunun yanı sıra insanlarla, kontrol noktalarıyla, tuzaklarla ve vahşi hayvanlarla da mücadele edeceğimizi unutmamak gerek.

Farklı yaratıkların yanı sıra oyunda pek çok farklı silah türü de yer alacak. Arbalet, makineli tüfekler, pompalı tüfekler, yakın dövüş silahlarıyla beraber bombalar ve tuzaklar da hayatta kalmak için kullanacağımız ekipmanlardan olacak. Biliyoruz ki, motorumuzun neredeyse bizim kadar önemli olduğu oyunda, silahlarımıza uygulayacağımız  craft ve repair sistemi de en az aracımız kadar önemli yer tutacak ve bazen tek şansımız olabildiğince hızlı koşmak olacak. 

PlayStation 4’e özel geliştirilen  Days Gone, 26 Nisan 2019‘da raflarda yerini alacak.  PlayStation Store‘dan 429 TL‘ye ön sipariş ile alabileceğiniz oyunun eğer dijital deluxe sürümünü isterseniz, 489 TL karşılığında kütüphanenize ekleyebilirsiniz.  Dijital deluxe sürümü satın almanız durumunda, orijinal soundtrack ve artbook, üç adet motorsiklet kaplaması, erken açılan ingiliz anahtarı yeteneği ve PlayStation 4 için dinamik temaya sahip olabileceksiniz.  Days Gone hakkındaki soru işaretleri gün geçtikçe yerini cevaplara bırakırken, oyuncular üzerinde bırakacağı etki merak konusu.