Artık yeni bölümler dışında ayakkabılar, çantalar ve kıyafetler satmaya kadar inen yelpazesi ile DLC’ler oyunu satın alanların aklını kurcalayan bir durum. Ya 60 Dolar verip bir de üstüne DLC paketlerini tek tek alıp oyunun tüm içeriğine ulaşmak var ya da oyunun Game of the Year sürümünü bekleyip hepsini tek bir pakette almak var. İşin içine mikro ödeme konusu da girince olay hepten sıkıntılı bir hal alıyor. Oyunlarda bazı kapıları açmak için eksta para ödeme fikri, oyuncuların pek de menfaatine göre bir durum değil.

Zorluğu dillere destan Dark Souls’un devam oyunu olan Dark Souls 2 için herhangi bir DLC paketi gelmeyecek gibi gözüküyor. Nitekim oyunun yapımcısı From Software’den gelen açıklamalar oyuncuları şaşırtacak cinsten.

Şirket adına konuşan Takeshi Miyazoe Dark Souls 2 için herhangi bir DLC planlarının bulunmadığını şu şekilde belirtti:

Dark Souls 2 için herhangi bir ek indirilebilir içerik planımız yok. Biz oyunu satın alan hayranlarımıza ilk günden tam bir oyun ve eksiksiz, kırpılmamış bir deneyim sunmak istiyoruz.

Bu son zamanlarda duyduğumuz en güzel açıklamalardan biri. Zaten tartışılan oyun fiyatlarının yanında bir de ek içerik satın almak sıkıntılı bir durum oluşturuyordu. From Software’i ve yayıncı Namco Bandai’yi oyuncuları destekleyen tavrı nedeniyle tebrik ediyoruz. Dark Souls 2 PC , PlayStation 3 ve Xbox 360 için Mart ayında piyasada olacak.

One Comment