dark souls 2Bilirsiniz zaman zaman satış siteleri resmi açıklamalardan önce bir takım oyunların çıkış tarihini açık eder, biz de heyecanlanırız. Bazen açığa vurdukları bilgi doğrudur, bazen değildir. Şimdi benzer bir durum, Amazon’da Dark Souls 2 için yaşanıyor.

Amazon, Dark Souls 2’nin PC versiyonunu 31 mayıstan itibaren 60 dolar karşılığı satışa sunacakmış gibi listeledi. Bu ücret karşısında oyunu kutulu olarak değil, Steam’de kullanabileceğiniz cd-key’ini alıyorsunuz.

Haberin başında dediğimiz gibi, bu gibi haberler bazen doğrudur bazen değildir. Oyunun konsol versiyonundan kısa bir süre sonra bizimle buluşacağını geliştiricilerin ağzından da öğrendiğimiz için 31 mayıs çok imkansız bir tarih değil. Ancak öte yandan 31 mayıs bir cumartesi gününe denk geliyor ve Dark Souls 2 gibi büyük ve ilgiyle beklenen oyunlar genelde çıkışını hafta sonu yapmıyor.

Sanırım, bekleyip görmekten başka bir çaremiz yok gibi. Dipnot olarak da bize bu kadar eziyet edecek bir oyunu sevgiliyi bekler gibi bekliyor olmamızı da bana açıklayabilecek olan beri gelsin.