The Witcher oyun serisinin geliştiricisi CD Projekt Red, yeni oyunları Cyberpunk 2077‘yi tekrar ertelediklerini duyurdu. Oyunun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için yeni çıkış tarihi, eski tarihi 17 Eylül 2020‘nin 2 ay sonrası, 19 Kasım 2020 olarak belirlendi.

Cyberpunk 2077 resmi twitter hesabı üzerinden paylaşılan tweet ile oyunun hala çıkış yapabilecek durumda olmadığını “Oyunları yapma şeklimize aşina olanlar hazır olmayan bir oyunu çıkarmayacağımızı biliyorlar.” şeklinde başlayan açıklamasıyla duyuran geliştirici ekip, içerik ve oynanışın tamamlandığını, ama bazı şeyleri düzeltmek için daha fazla vakte ihtiyaçları olduğunu belirtti: “Biz bu cümleleri yazarken, Cyberpunk içerik ve oynanış olarak tamamlanmış olacak. Görevler, ara sahneler, yetenekler, eşyalar, Night City‘nin size sunduğu tüm maceralar hazır. Ancak böylesine iç içe olan bunca içerik ve karmaşık sistemle, her şeyin üzerinden tekrar geçmemiz, oyun mekaniklerini dengelememiz ve birçok hatayı düzeltmemiz gerekiyor.

“Büyük bir dünya, düzeltilmesi gereken tonla şey anlamına geliyor, biz de bu ek vakitte tam olarak bunların üzerinde duracağız.” şeklinde açıklamasını tamamlayan geliştirici ekip, bu hafta oyunu dünya çapında seçilen yazarlara gönderdiklerini, onların fikirlerini almak için heyecanlı olduklarını da açıkladı. Oyunun çıkış tarihinin PlayStation 5‘in çıkış tarihine yakın olması da oyunun aynı zamanda PlayStation 5‘e de çıkış yapabileceği iddialarını da ortaya çıkardı. Önümüzdeki günlerde yeni bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

Leave a Reply