Hali hazırda The Witcher 3: Wild Hunt üzerinde çalışan CD Projekt Red bir başka oyun üzerinde de çalıştığını açıklamıştı. Bu oyun bir masa üstü rol yapma oyunu olan Cyberpunk üzerine kurulmuş ve çıkış tarihi olarak 2015 veya 2016’nın düşünüldüğü belirtilmişti.

Verdiği bir röportajda Iwinski, oyuncuların kendisine oyunun türüyle ilgili çok soru sorduğunu ve yanıt olarak da oyunun gerçek bir RPG olacağını söylediğini belirtiyor. Bununla beraber kendilerinin hikaye anlatımı ve büyük oyun evrenleriyle bilindiklerinin altını çizip Witcher serilerinden ve açık dünya türünden öğrendiklerini Cyberpunk 2077‘ye uyguladıklarını anlatıyor.

Bunları anlatırken “şu anda söyleyemeyeceği” bir takım yeni mekanikler üzerine çalıştıklarını da söyleyerek biz oyuncuları meraklandırmaktan geri kalmıyor.

Ayrıca Cyberpunk da Witcher 3 gibi RedEngine 3 motorunu kullanacak. Bu motor, yeni nesil bir oyun motoru olarak özellikle geniş açık dünyalarda geçen, lineer olmayan, gerçek seçimler ve sonuçlarının olduğu RPG oyunları için tasarlanmıştı.

Cyberpunk 2077’in teaser trailer’ına buradan ulaşabilirsiniz:

No Comments

  • Barış Can KURT dedi ki:

    İkinci sezonda shift tuşu ile karakter hızlı yürüyebiliyor. İlk sezonda hiç dikkat etmedim ama yoktu galiba bu özellik.