Crytek, oyun duyurmaya doymuyor! Bir süre önce Hunt ismini tescilleyen firma nihayet yeni oyunu HUNT: Horrors of the Gilded Age‘i duyurdu. Oyun co-op shooter türünde olacak ve görünen o ki bol bol üç buçuk atacağız…

HUNT Horrors of the Gilded AgeCrytek USA tarafından geliştirilen oyun, 4 oyuncunun bir takım oluşturup kana susamış yaratıklara karşı soykırıma kollarını sıvadığı, TPS türünde bir oyun olarak ifade ediliyor.

1800’lerin sonlarında geçen HUNT eski efsanelerin ve korku hikayelerinin hayata geldiği bir dünyada geçiyor. Oyuncular da silahlarını alıp en tehlikeli alanlarda avlanmayı seçen avcı görevini üstleniyorlar.

Crytek HUNT ile oyunculara özel bir içerik üretme sistemi vadediyor ve oyuncuların hiçbir zaman aynı ortamda aynı yaratıkla karşılaşmayacağı sözünü veriyor. Oyunlardaki bossları yenmenin ise oyuncular arasında dayanışma gerektirdiğini belirtiyor.

Bizim yorumumuz ise oyunun Left 4 Dead ve Evolve’u fazlaca andırdığı yönünde. Oyunun kendisini bu oyunlardan ayıran bir yanı olursa bu ya diğerlerinden daha karanlık ve eşsiz atmosferi ya da “hayatta kalma” konseptinden çok “acımasız ve güçlü avcı” konseptini işlemesinden olacaktır.

Tabi henüz oyunu görmediğimiz için bu yorumlarımızın haklı çıkıp çıkmayacağını bilemiyoruz. Oyunu beklerken, yayınlanan trailer’a bir göz atmak isteyebilirsiniz: