Crytek  tarafından geliştirilen yeni Cry Engine 5.6 için yeni bir video paylaşıldı. Bu videonun içinde Crytek yapımı olan birçok oyun bulunuyor. Bunlardan biri de Crysis serisi. Cry Engine Showcase 2020 adında paylaşılan video da, verilen sinyallere göre Crysis için bir remaster gelme ihtimali çok yüksek!

Xbox Series X ve Playstation 5 konsollarının çıkışı, Microsoft’un Directx 12 Ultimate‘i duyurmasıyla birlikte, yeni bir Crysis Remaster hepimizi mutlu edecek şahane bir haber olabilir. Tamamen resmi bir açıklama şimdilik yok. “Never stop Achieving” başlıklı videonun sonlarında gösterilen sahne, Crysis oyunun remaster halinden bir sahne olmalı. Crytek belki de bu kısa gösterimden durumu yoklayarak remaster çalışmasının kararını verebilir.

Bu verilen umutlar ile birlikte Crysis oyununa remaster gelmemesi için hiçbir sebep yok. Crysis serisinin en gözde oyunu ilk oyun olduğuna göre ve 2007 yılında yapıldığına göre, onu 2021-2022 yıllarında tekrardan görmek oldukça muhteşem olacaktır. Cry Engine için paylaşılan videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.