Bugün verdiğimiz haberimizde sizlere sevilen korku-macera oyunu Metro serisinin yeni nesile Metro Redux ismiyle yeniden yapıldığını duyurmuştuk. 4A Games ve Deep Silver’ın övgüler alan Metro serisinin yeni nesil için hangi özelliklere sahip olacağı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Yapılan açıklamalara göre her 2 Metro oyunu da basit birer remake olmaktan öte adeta yeniden yapım olacak. Daha detaylı gölgelendirme ve ışıklandırmanın yanısıra daha iyi görsel efektlerin de bizi karşılayacağını belirten yapımcılar bu konuda kendilerine güvenmemizi istiyor. Metro 2033 ve Metro: Last Light oyunlarını içerecek pakette yer alan her 2 oyunda 60 FPS değerinde çalışacak. Buraya kadar her şey güzel. Asıl tartışmalara neden olacak kısım da tam burada başlıyor… Metro Redux’ta yer alacak 2 oyun da PS4’te 1080p/60FPS değerlerinde çalışacakken Xbox One’da 900p/60FPS değerlerinde çalışacak. Bu noktada yorumu size bırakıyoruz. (Elbette her şey çözünürlük değil demekten de geri kalmadan…) İyi oyunlar.

Ayrıca Metro Redux’un paket olarak 49.99 $’lık fiyat etiketine sahip olacağını ama isterseniz oyunlardan sadece birini alıp 24.99 $ ödeyebileceğinizi de hatırlatalım.

Metro-2033-Redux---Announce-2