Dinamik “Free Fall” haritası sürekli olarak değişen ortamıyla oyunculara yepyeni bir multiplayer deneyimi sunacak.

Santa Monica, CA – 1 Temmuz 2013 – Bir nesle damgasını vuran ve 5 Kasım’da çıtayı bir kez daha yükseltecek olan seri, Call of Duty: Ghosts’un merakla beklenen multiplayer modu için özel bir ön sipariş bonusu sunuyor. Katılımcı mağazalardan ön sipariş veren oyuncular, oyunun çıkışıyla birlikte yeni dinamik harita mekaniğini içeren Free Fall indirilebilir bonus haritasına sahip olacaklar. Free Fall konsolların en iyi multiplayer deneyiminde oyuncuların değişken ortamlarda nasıl mücadele edeceklerine dair fikir verecek.

Call of Duty Ghosts_FreeFall_Logo

Call of Duty: Ghosts’un yeni dinamik harita mekaniğinin örneklerinden biri olan Free Fall oyuncuları yıkılmanın eşiğindeki bir gökdelene bırakacak. Açık gökyüzüne uzanan yangın merdivenleri, zemin boyunca ilerleyen asansör boşlukları ve şehir sokaklarından yüzlerce metre yükseklikte korkutucu bir cam zemine dönüşmüş pencereler. Free Fall’daki yakın mesafeli çatışma ortamı, bu harabe gökdelen maç sırasında yıkılmaya devam ettikçe daha da heyecanlı hale gelecek. Meydana gelen sarsıntılar gökdelenin daha da yıkılmasına neden olacak, nişan almayı zorlaştıracak ve haritada gerçek zamanlı olarak yeni yollar ve geçitler ortaya çıkacak.

Call of Duty Ghosts_Free Fall promo image

“Dinamik harita mekanikleri oyuncuların oyuna yaklaşımını değiştirecek ve Free Fall da bu yeni mekaniği en iyi gösteren haritalardan biri,” diyor Infinity Ward Baş Yapımcısı Mark Rubin. “Maç sırasında dünyanın geometrisi değişmeye devam edecek ve oyuncular da buna anında uyum sağlamak zorunda olacaklar. Bu, oyuncuların yeni stratejiler geliştirmesini gerektiren ve sürekli olarak değişim sunan, eğlenceli bir yeni özellik. Ve bu, Ghosts’un multiplayer modlarındaki yeni özelliklerden yalnızca birisi. Önümüzdeki haftalarda paylaşacağımız yeni bilgiler için şimdiden sabırsızlanıyoruz.”

Call of Duty Ghosts_Free Fall_Descent_Overhead

Activision Blizzard (Nasdaq: ATVI)’ın sahibi olduğu Activision Publishing, Inc. tarafından yayınlanacak olan, orijinal Call of Duty’i ve çığır açan Call of Duty®: Modern Warfare® serisini yaratan Infinity Ward tarafından geliştirilen Call of Duty: Ghosts yepyeni, yeni nesil motor ile güçlendirilmiş yeni bir dünya, hikaye, karakterler ve deneyim sunacak. Call of Duty: Ghosts bu mega-hit seri için ileriye doğru atılan büyük bir adım olmakla kalmayacak, yeni nesil konsollarda nelerin mümkün olduğunu da gözler önüne serecek.

Call of Duty: Ghosts Microsoft Xbox 360® video oyun ve eğlence sistemi, PlayStation®3 bilgisayar eğlence sistemi ve PC için 5 Kasım’da piyasaya çıkmış olacak. Call of Duty: Ghosts daha sonra ise Microsoft Xbox One oyun ve eğlence sistemi ve PlayStation® 4 için de satışa sunulacak. Call of Duty: Ghosts henüz ESRB tarafından derecelendirilmemiştir. Daha fazla bilgi için www.callofduty.com/ghosts, www.facebook.com/CODGhosts adreslerini ziyaret edebilir veya @InfinityWard Twitter adresini takip edebilirsiniz.