HABERLER

Call of Duty: Advanced Warfare Duyuruldu

By 02 Mayıs 2014 Haziran 7th, 2018 No Comments

Bu yıl Sledgehammer Games tarafından hazırlanan yeni COD oyunu Call of Duty: Advanced Warfare resmen duyuruldu.Yeni oyuna baktığımızda bambaşka bir konsept karşımıza çıkıyor.

Oyun yine geleceği konu alırken bu sefer A.B.D’nin düşmanı bir ülke değil özel bir askeri şirket.Bu şirket yönetime kafa tutarken bu birliği yöneten isimse oldukça tanıdık. Yedi ve Olağan Şüpheliler gibi filmlerden tanıdığımız Oscar ödüllü oyuncu Kevin Spacey Call of Duty: Advanced Warfare’de şirketi yöneten isim olarak karşımıza çıkıyor.Konuya baktığımızda pek çok bilim-kurgu filminde karşımıza çıkan şirketlerin dünyayı yönetme fantazisi oyunun ana fikrini oluşturuyor.Hatta Metal Gear Solid 4’te de tam anlamı ile olmasa da bu konuya değinilmişti.Oyunda Crisis’ten fırlamış askerler,kaybolan uçaklar ve pek çok bilim kurgu silahı bizi karşılayacak.

Oyunun duyurulması şerefine bir de video yayınlandı.Bu videodaki en dikkat çekici ibare görüntülerin XboxOne‘dan capture edildiğinin belirtilmesi.Düşük ihtimal olsa da oyunun XboxOne’a özel olacağı konuşulmakta.Ancak böyle bir serinin özel kalacağını düşünmek biraz zor.Belki Microsoft oyun hakkında her zaman olduğu gibi bazı önceliklere sahip olabilir.

Call of Duty: Advanced Warfare 4 Kasım‘da çıkışını gerçekleştirecek.