Daha önceki bir haberimizde 2K Avustralya‘nın yeni bir Borderlands oyunu geliştirdiğini ancak resmi olarak duyurmadığını yazmıştık. Şimdi ise bu oyun Borderlands The Pre-Sequel ismiyle resmi olarak duyuruldu ve daha önceki haberimizdeki bilgilerin pek çoğu resmi ağızlardan bizlerle paylaşıldı.

Daha önceki haberimizde belirttiğimiz özellikleri kısaca özetlemek gerekirse,

– Önceki Borderlands oyunlarında gördüğümüz 4 karakterden birini seçip oynayabiliyoruz: Athena (Borderlands 1, General Knoxx DLC’sinden), Wilhelm (Borderlands 2’den), Nisha (Borderlands 2’den), Claptrap (Başka söze gerek var mı?)

– Oyunda Handsome Jack adına bir artifact’in peşine düşüyoruz. Dolayısıyla oyunun hikayesi biraz da “kötü adamlar” üzerine kurulu.

– Oyunun bir kısmı Borderlands 2’de gördüğümüz Hyperion’un “H” şeklindeki uzay üssünde geçiyor. Bir kısmı da Elpis isimli ayda. Yani yer çekimi ve oksijen oyunun birer unsuru olacak… Enerji ve kalkanımızın yanında bir de oksijenimizi gösteren bir bar bulunacak.

– Az yer çekimini lehimize kullanma şansımız olacak.

– Yeni silahlar, bosslar, araçlar ve daha nicesi…

Oyunun PC, Xbox 360 ve Playstation 3 platformlarına bu güz döneminde gelmesi bekleniyor. Oyunun yeni nesil konsollara gelmiyor oluşunun sebebi ise geliştiricilerin her iki platformda çalışan bir oyun yapmaya çalışırken enerjilerini yanlış yere yönlendirmek istemiyor oluşu.

Geliştiricilerin oyun üzerine konuştuğu ve bir takım içerikleri anlattığı videoyu buradan izleyebilirsiniz.