Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberimizde, Playstation Vita konsoluna AAA oyun çıkarılmasının zorluğunu ve ne kadar az oyun olduğunu Sony çalışanı Don Mesa‘nın yorumlarıyla sizlerle paylaşmıştık. Vita’ya gelen AAA büyüklüğündeki oyunlardan biri Borderlands 2′ydi ve oyunun ilk incelemeleri de oyun medyasında dolaşmaya başladı. Peşinen söyleyelim, haberler kötü…

borderlands 2Oyunun PC’deki büyük başarısı nedeniyle biraz insaflı olmak da gerektiğini düşünmek gerekiyor zira Vita’nın PC rahatlığında bir konsol olmadığını hatırlamak gerek. PC’de bu oyunu görmüş olan insanların Vita performansı üzerinde yargıda bulunurken bunun etkisinde kalmış olmaları ihtimal dahilinde.

Yine de ne açıdan bakılırsa bakılsın, oyunun değerlendirmeleri oldukça hayal kırıklığı yaratan cinsten. Oyun medyasından verilen notlar şu şekilde:

IGN – 5.4/10
The Escapist – 2.5/5
PlayStation Lifestyle – 9.5/10

Görüldüğü gibi PlayStation -tahmin edilebilir şekilde- hariç verilen iki not oldukça hayal kırıklığı yaratıyor. Bizde de sanki bundan sonraki her oyun, PS Vita için “Tamam mı? Devam mı?” oyunu olacakmış izlenimi uyandırıyor.