Vita’ya çıkışı yaklaşan Borderlands 2′nin bu platformda yayınlanan ilk görüntülerinde oyun teknik sebeplerle bir nebze makaslanmış gibi gözüküyor. Normalde dört kişi oynanabilen co-op modu, Vita’da en fazla iki kişi olarak oynanabilecek.

Oyunun oyuncuyu loot bombardımanına tutmasından sonraki en büyük cazibesinin 4 kişilik co-op modundan geldiğini düşünürsek bu durum pek çok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratabilir. Bununla beraber bütün ekibi etkileyen skillerin varlığı ve “raid boss”lar da düşünüldüğünde oyuncuların iyiden iyiye hevesleri kırılabilir.

Ancak bu durum, oyunun yaşattığı keyifli single player tecrübesine bir etkisi de olmuyor. Dolayısıyla single player’ı tercih edenler için bu gelişme herhangi bir problem yaratmıyor.

Bununla beraber Borderlands 2 Vita’ya PS3 ile arasında cross-platform save dosyaları sunuyor. Ayrıca Mechromancer ve Psycho karakterlerinin yanında “Captain Scarlett and her Pirate’s Booty” ve “Mister Torgue’s Campaign of Carnage” DLC’leri oyun ile birlikte oyuncuya sunuluyor.

Bir süre önce yayınlanan Borderlands 2’nin Vita’daki ilk görüntülerini aşağıdan izleyebilirsiniz: