Tüm dünyadaki Blizzard fanlarının heyecanla bekledikleri BlizzCon 2019 fuarı, bu yıl 1-2 Kasım tarihlerinde Kaliforniya’da, Anaheim Convention Center’da gerçekleşecek. Birbirinden heyecanlı oyunlar, espor karşılaşmaları ve cosplay gösterilerine ev sahipliği yapacak fuarda, ayrıca Blizzard‘ın geliştirdiği oyunlarla ilgili haberler de paylaşılacak. Etkinlik biletleri 4 Mayıs Cumartesi ve 8 Mayıs Çarşamba olmak üzere iki farklı günde satışa sunulacak.

BlizzCon 2019, Blizzard Entertainment’a özel geliştirici panelleri, profesyonel espor karşılaşmaları ve katılımcıların yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendilerini gösterebilecekleri topluluk etkinlikleri gibi pek çok aktiviteyi bir çatı altında toplayacak. Bu yılki sayısız etkinliğe yer açmak için daha geniş bir alana yayılması hedeflenen fuarda ayrıca etkinlikten bir gün önce gerçekleştirilecek “BlizzCon Pregame Festivities” (Fuar Öncesi Şenlikleri) kapsamında oyunculara yönelik eğlenceli topluluk buluşmaları düzenlenecek.

BlizzCon bugüne kadar Blizzard oyuncu topluluğumuza kendilerini evlerinde hissettikleri, internet arkadaşlıklarının gerçeğe dönüştüğü ve yepyeni dostlukların kurulduğu sıcak bir ortam sundu,” diyen Blizzard Entertainment başkanı J. Allen Brack, sözlerini, “Bu yıl da fuara gelecek herkesi karşılamayı dört gözle bekliyor, onlarla bir araya gelmek, gülüp eğlenmek ve elimizdeki en yeni gelişmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde sürdürdü.

BlizzCon aynı zamanda Blizzard için büyük önem taşıyan espor karşılaşmalarına da ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bunlar arasında Hearthstone Global Finals, Hearthstone Grandmasters liginin heyecanla beklenen nihai karşılaşmaları, Overwatch World Cup StarCraft II World Championship Series‘in epik final maçları, World of Warcraft Arena World Championship Finals ve bu yıl ilk kez düzenlenen World of Warcraft Mythic Dungeon International‘ın final maçları yer alıyor.

BlizzCon ile ilgili detaylar, farklı bilet seçenekleri, katılımcılara özel fırsatlar, hatıra figürleri ve çok daha fazlasına BlizzCon‘un resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

BLIZZCON (BLIZZARD ENTERTAIMENT)