Blizzard’ın oyun tanıtımı ve gelişimine dair bilgi verdiği etkinliği BlizzCon 2013, 8-9 Kasım’da oyuncularla buluşacak.  Blizzard, etkinliğe katılamayan oyun severlere BlizzCon’daki gelişmeleri ve etkinlikleri kaçırmamaları için Virtuel Ticket’ı kullanacak. Virtuel Ticket sayesinde oyun severler, geliştirici panelleri, özel röportajları, topluluk yarışmalarını ve kapanış törenini canlı olarak izleyebilecek. Ayrıca bu bilete sahip olanlar World of Warcraft, Starcraft 2, Diablo 3 ve Hearthstone’da çeşitli hediyelere sahip olacak. Yayınları İngilizce ve HD olarak yayınlanan Virtuel Ticket’ın fiyatı ise 40 dolar.

DSC00060

Bilet almak veya bilgi edinmek için: http://eu.battle.net/blizzcon/en/virtual-ticket/

BlizzCon 2013’ten her yıl olduğu gibi yeni oyun veya oyun paketi beklentisi var. World of Warcraft için yeni eklenti paketi, Starcraft 2: Legacy of the Void, Diablo 3: Reaper of Souls ve Blizzard All-Stars isimli oyun hakkında yeni bilgilerin paylaşılması bekleniyor. Oyun haberlerinin yanı sıra cosplay ile de ilgi çeken BlizzCon’dan beklentiler hayli yüksek.

Bileti olmayanlara ise açılış seremonisi ve BlizzCon 2013 turnuvalarını (Starcraft 2 World Championship Series Global Finals ve World of Warcraft Arena Global Invitational) ücretsiz izleme imkanı verilecek.

Geçtiğimiz yıllarda kapanış Konserlerinde Ozzy Osbourne, Foo Fighters, The Offspring ve Tenacious D. Gibi ünlü müzisyenler yer almıştı. Ayrıca yetenek yarışmasını ünlü komedyen Jay Mohr sunacak.

Aşağıda, Blizzcon 2011’in Cosplay videosunu izleyebilirsiniz.

Not: Bu haber, sevgili Fatih Koç’un katkılarıyla hazırlanmıştır.