Hearthstone, Reaper of Souls, Heroes of the Storm betası ve önümüzdeki aylarda gelecek olan Warlords of Draenor derken 2014’te Blizzard hiç boş durmayı planlamıyor gibi. Blizzard’ta Işıklandırma Sanatçısı Alan Precourt’un LinkedIn’deki özgeçmişine göre, Blizzard’ın bu yıl içerisinde açıklayacağı “çok gizli” bir projesi var.

blizzard gizli proje linkedinProjenin “çok gizli” olarak adlandırılması, var olan Blizzard oyunlarından farklı, yeni bir oyun olabileceğini hissettiriyor.

Olasılıklardan bir diğeri de hakkında hemen hiçbir şey bilmediğimiz, Titan kod isimli yeni nesil bir MMO oyunu. Uzunca bir süredir böyle bir projenin Blizzard tarafından yürütüldüğünü biliyoruz, ancak yüksek ihtimalle kayda değer bir ilerleme sağlanamamasından ötürü Blizzard tarafından hep karanlıkta tutulduğu fikrindeyiz.

Bu durumda bu gizli projenin ne olabileceğine dair en büyük iki ihtimal yeni bir oyun ile Titan projesi oluyor. Bana kalırsa son aylardaki yeni atılımı da düşünüldüğünde yeni bir oyunun duyurulmasını beklemek daha mantıklı gibi.

Ayrıca daha önceki bir haberimizde sizlerle paylaştığımız Blizzard’ın Overwatch ismini tescil ettirdiğini de bu haber ışığında hatırlamakta yarar var.