blizzard
Oyun medyası ve oyuncular, sık sık büyük firmaların aldıkları patentlerden ve isim haklarından bir sonraki projeleriyle ilgili ipucu toplamaya çalışırlar… Şimdi de durum farklı değil. Görünen o ki, Blizzard’ın tescillediği yeni isim, “Overwatch”, önümüzdeki günlerde pek çok tartışmayı alevlendirecek…

Blizzard “Overwatch” ismini tescillemek üzere gerekli evrakını hazırlayıp başvurusunu yapmış gibi gözüküyor. Bu ismi “gaming-releated” (oyunlarla alakalı) kategorisinde tescilletmeye çalıştığı da yayılan bilgi arasında.

Bununla beraber belki de hiçbir alakası olmasa da, Blizzard sitesinde iş başvurusu bölümü “Duyurulmamış oyunlar” şeklinde bir alt kategoriyle beraber güncellenmiş durumda.

Hearthstone ile özüne dönüp, küçük ve yetenekli ekiplerle başarılı oyunlar çıkarmaya yöneldikleri düşünüldüğünde; biraz hayal gücümüzü de kullanacak olursak, önümüzdeki günlerin Blizzard fanları için oldukça heyecanlı geçebileceği sonucuna varabiliriz.

Bu arada overwatch kelimesinin askeri bir terim olduğunu ve bir askeri aracın diğerini destek ateşi açarak desteklemesi anlamına geldiğini de ekleyelim.