Dünyanın önde gelen uluslararası eğlence şirketleri grubu MTG bünyesinde yer alan ESL ve DreamHack, bugün yaptıkları bir açıklamayla Blizzard Entertainment’la 3 yıllık bir işbirliği için el sıkıştıklarını duyurdu. Dünyanın en büyük espor şirketi ve bir numaralı oyuncu festivali organizatörü, birlikte hem StarCraft II hem de Warcraft III: Reforged için yepyeni ESL Pro Tour formatları ortaya koyacak.

Blizzard’ın düzenlenecek espor organizasyonları için sadece ilk sezonda 200,000 ABD doları, toplamdaysa 1,8 milyon ABD dolarının üzerinde ödül havuzu sağlayacağı belirtildi. Yeni ESL Pro Tour StarCraft II turnuvası, bayrağı StarCraft II World Championship Series’den devralarak en az dört farklı kıtada gerçekleşecek organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Dünya finalleriyse bundan böyle BlizzCon‘da değil Intel Extreme Masters Katowice’da gerçekleşecek. ESL ve DreamHack, Starcraft II’nin yanı sıra Warcraft III: Reforged için de yeni ve rekabetçi bir platform oluşturarak ESL Pro Tour Warcraft III: Reforged’u organize edeceklerini belirtti.

StarCraft II ve Warcraft III turnuva formatıyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen ESL resmi sitesi‘ni, son bulan WCS ile ilgili detaylı bilgi içinse StarCraft II espor sitesini ziyaret edebilirsiniz.

*Haber Bülteni