SELKA Yazılım Bilişim A.Ş., ArkArena markasının oyunları arasına katılacak olan ücretsiz ve online Türkçe MMORPG oyunu Blade 9 için MoreFunPlay ile anlaşmaya vardı. Resmi anlaşması imzalanan ve çok kısa bir süre içinde oyuncuların karşısına çıkacak Blade 9, tamamı ile Türkçe olarak ArkArena’nın oyuncularla buluşturduğu yeni oyunu olacak.

Piyasadaki farklı oyunlarıyla da geniş bir oyuncu kitlesine ulaşan yapımcı firma MoreFunPlay’e ait olan Blade 9’un Türkiye’de yayın hayatına girmesini sağlayacak olan ArkArena, tamamen Türkçe ve ücretsiz bu yeni MMO’su ile oyuncularına sıradışı bir deneyimin kapılarını açacak.

Efsanelerde Tanrılara ait olduğu söylenen 9 silah, onlara sahip olacak kişiye sonsuz bir güç sağlayacak. Herkes bu kayıp 9 silahın arzusuyla kavrulurken bu topraklardaki krallıklar ve diğer güçler bunu başarabilmek için arayışlarını sürdürüyor. İşte bu düzeni bozulmuş ve tehlikeli dünya Blade 9 oyuncularına büyülü bir dünya vaad ediyor.

Dokuz farklı sınıfı, detaylı eşya geliştirme sistemi, meslekleri, çeşitli ve rekabetçi PvP sisteminin yanı sıra, zindanları ve uçsuz bucaksız alanlardaki vahşi dünyada oyuncularını maceradan maceraya koşturacak PvE içeriği ile Blade 9 Türk MMO piyasasında farklı bir yer edinecek. Kendine özgü Silah Ruhu sistemi, Kanat Sistemi, Çakra Sistemi, Lonca Savaşları, bot sistemi, günlük görevleri, farklı başarımları ve özel bonuslu ünvan sistemleri ile Blade 9 eşine rastlanmayan ve çok özel deneyimi oyuncularına sunmaya hazırlanıyor.

Tamamen Türkçe olarak oyunculara sunulacak olan Blade 9, yakın zamanda başlayacağı Stres test dönemi ile de hem oyunculara kapılarını açacak hem de hızlı bir başlangıç öncesinde hazırlık sürecine girecek. Türkiye’de en yaygın ve sevilen oyun türlerinden olan MMORPG türünde farklı bir tecrübeyi yaşama fırsatı sunacak olan Blade 9 kısa bir süre içerisinde türün meraklılarını bu büyülü dünyaya davet edecek.

Oyunculara kaliteli bir hizmet ve keyifli bir dünya sunmak adına çalışmalarına tüm gücüyle devam eden ArkArena, “oyun gamını genişletmeye devam edeceğiz. Blade 9’da da eksiksiz ve üstün bir hizmeti sunabilmek adına çalışmalarımızı büyük bir hızlı sürdürüyor ve bu yeni macerada sizleri de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz,” diyor.