Yıllardır Japonya’da yaşayan ve Konami’nin pek çok oyununun İngilizce tercümelerinde önemli roller üstlenen Jeremy Blaustein hikayesini kendi yazdığı Blackmore için Kickstarter kampanyası başlattı.

Adventure türünde olan oyunun ilham kaynağı ise Hideo Kojima’nın kült oyunlarından biri olan Snatcher. Blackmore’un hikayesine kısaca baktığımızda, Victoria dönemi İngiltere’sine gidiyoruz. Japon-İngiliz kökenli Dr Emma’nın şaşalı ve eğlence dolu hayatını terkedip Doğu Londra’da yoksullar için açtığı klinik etrafında şekillenen bir maceraya girişiyoruz. Oyun Steampunk evreninde geçmesi ve isminden de anlaşılacağı üzere,karanlık ve kasvetli bir hikaye oyuncuları bekliyor.

blackmorelogo

Jeremy Blaustein bu oyunda yazarlık görevini üstlenirken yıllardır Japonya’da bulunmanın verdiği avantaj ile Silent Hill,Metal Gear Solid ve Shadow Hearts gibi oyunlarda çalışan önemli isimler ile Blackmore’u hayata geçirmeyi planlıyor. Ayrıca seslendirme kadrosunda da Metal Gear Solid’den tanıdığımız David Hayter yer alıyor. Blackmore için toplam 200.000 $ hedefi bulunuyor. Oyun 25 gün içinde bu parayı toplarsa 2015 yazında PC ve Mac için piyasada olması planlanıyor. Blacmore’un Kickstarter sayfasına bu adresten ulaşabilirsiniz.