Star Wars: The Old Republic oyununu hazırlayan Bioware’in Austin stüdyosu, yayınladığı iş ilanı ile sadece Star Wars üzerinde değil başka projeler üstünde de çalıştığını açıkladı.

Star Wars: The Old Republic’in Free to Play’e geçişinin ardından önemli bir gelişme kaydedildiği belirtilen yazıda stüdyonun SWTOR’a yeni paketler hazırladığı ve duyurulmamış birkaç proje üzerinde de çalıştığı belirtilmiş.

Bioware’in Kıdemli Yazılım Mühendisi tarafından açıklanan bu bilginin ardından projelerini denemek için geçici test personeli alınacağı belirtilmiş. Bu kişilerde aranılan özellikler ise biraz ilginç. Bu oyuncuların tercihen Star Wars the Old Republic ve DC Universe Online gibi MMORPG oyunlarını oynamış olmalarının yanı sıra, Bayonetta, Devil May Cry ve Infamous gibi aksiyon oyunlarını da bilen kişiler olmaları istenmiş.

Hızlı oynanış yapıları ile tanınan bu aksiyon oyunlarını oynayanlar ile genelde RPG yapan Bioware’in ne işi olabilir. Acaba Bioware’den bir aksiyon oyunu mu göreceğiz? Genelde tahminler duyurulmamış projelerden birinin Mass Effect 4 olduğu yönünde. Acaba aksiyon yönü daha da arttırılmış bir Mass Effect mi gelecek? Yapılacak açıklamaları merakla bekliyoruz.

masseffect