Take Two, geçtiğimiz salı günü BioShock Infinite‘in tam 6 milyon kopyasının perakende satış mağazalarına dağıtıldığını açıkladı. Take Two BioShock Infinite’in yanında diğer pek çok oyunu ile ilgili de bilgi paylaştı. Bu veriler 31 martta sona eren en son mali yılın raporlarından…

bioshockinfIrrational Games‘in kapanmadan önce çıkardığı son Bioshock oyunu olan BioShock Infinite, Irrational Games’in sessiz sedasız değil, gümbür gümbür vedası olması benim için kısmen de olsa teselli edici.

Take Two’nun paylaştığı bir diğer rakam ise Borderlands 2’ye ait. Oyun Eylül 2012’den bu yana toplamda 9 milyondan fazla dağıtıldı ve hâlâ firmanın en büyük gelir kapılarından biri. Firmanın bir diğer oyunu Civilization 5’in dağıtım rakamları ise 5 milyondan fazla!

Ama tabi ki Take Two’nun altın çocuğu Grand Theft Auto 5 yukarıdaki oyunların toplamından daha fazlasını sadece altı ayda yerle bir etti. Toplamda 33 milyon adet perakende satışa sunulan oyun ile ayrıntılı bilgiyi daha önceki haberimizden edinebilirsiniz.

GTA_V_Online