Özellikle akıllı telefonu olan hemen herkesin oynadığı Candy Crush Saga’nın yapımcısı King  geçtiğimiz aylarda ”Candy” ve ”Saga” gibi genel isimlerin patentini eline almış ve kendi klonlarına karşı elini güçlendirmeye çalışmıştı.Ancak bu oyunla hiç alakası bile olmayan The Banner Saga’da bu telif savaşından nasibini almış ve ismindeki Saga kelimesi yüzünden King ile karşı karşıya gelmişti.

Banner Saga’nın yapımcısı Stoic’in resmi sitesinden yapılan bir açıklama ile bu kriz tatlıya bağlanmışa benziyor. Şirketin Candy Crush’ın sahibi King ile yaptığı görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanmış ve Banner Saga’nın isminde herhangi bir problem yaşanmayacağı belirtilmiş.King ile anlaşma sağlayan bir başka oyunda CandySwipe. Bu oyun ismindeki Candy kelimesi içinde yapımcı ile anlaşma sağlanmış.

Bu kadar genel isimlerin patentinin bir firmaya verilmesi gerçekten büyük sıkıntılar doğuruyor.Acaba King Disney’i karşısına alıp Star Wars’un Saga ismi ile yayınlanmış pek çok içeriğine de karşı çıkacak mı? Bekleyip göreceğiz.

banner saga factions #3