Urban Legend’ın yönetmeni Jamie Blanks ve Donal Gibson’ın geçenlerde AusGamers’a yaptığı açıklamaya göre 2014 Nisan’ında çıkması planlanan Mad Max oyununun geliştiricisi Avalanche Studios, oyunda Mad Max karakterinin, Mel Gibson’un kardeşi tarafından seslendirilmesine sıcak bakmadığını söylemiş.

Blanks ve Donal Gibson, geçen hafta Avustralyalı websitesiyle iletişime geçmiş ve yeni Mad Max oyununda Gibson’un seslendirme yapmasını önermiş. İlgilenenler için, AusGamers’ın orijinal haberinde Donal’ın bir ses demosu mevcut.

Blanks ve Gibson AusGamers’a, “anladığımız kadarıyla, Avalanche Stüdyoları projeyle ilgili farklı bir yoldan gitmek istiyor,” demiş. “Haklarında hayırlısını diliyoruz, umarız Mad Max video oyunu beklenen başarıyı yakalar. Bu fırsatı yakalamışken, başta ses demosuna gösterdikleri olumlu tepkilerden ve bütün dünyadan cömert desteklerini esirgemeyen tüm Mad Max fanlarına ve oyunseverlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca şunu da eklemek isteriz ki her ikimiz de gelecektek yeni projelerimizi dört gözle bekliyoruz. Çok çok teşekkürler.”

Mad Max, Windows PC, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 ve Xbox 360 için çıkacak. Açık dünya ‘third-person action’ oyun, oyuncuları Mad Max karakterine soyunduruyor ve Wasteland’e sürüyor. Oyun, hem ‘action combat’ hem de ‘vehicular combat’ özellikleri taşıyacak.