Geçtiğimiz gün Ubisoft kanalında Assassin’s Creed teaser canlı yayınında, tasarımcı Bosslogic tarafından oyunun kapağı çizilip, ismi ve konusu açığa çıkmıştı. Yeni Assassin’s Creed oyunumuzun ismi Assassin’s Creed Valhalla oldu. Söylentilerdeki gibi kendisi Viking temasında geçecek. Dün akşam fragmanı yayınlanınca kafamızdaki çoğu soru işaretine çözüm oldu.

Öncelikle çoğu insan belli bir süreye kadar oyunun ismi Assassin’s Creed Valhalla olsa da, hikaye kısmının nasıl bağlanacağını merak etmişti. Fragmanın son saniyelerinde gösterilen Hidden Blade ile bu sorunun cevabı bir nevi açığa çıktı diyebiliriz. Aynı zamanda yayınlanan fragmanda Xbox One, Xbox Series X logoları görünüyor. Fakat bunun nedeni büyük ihtimal Microsoft ile olan anlaşmasının devam etmesinden kaynaklı. Yani oyun hem Playstation, hemde PC tarafına da gelecektir.

Vikingler’de olan batı hayranlığı ve batılılarda ki viking nefretini ele alacağa benziyor. Fragmanda büyük bir savaş gösterildi. Aynı zamanda çıkış tarihi hakkında bilgide geldi. Oyun 2020’nin sonuna doğru çıkacak. Büyük ihtimal yeni Xbox Series X ile beraber patlama yapabilir. Fragmanı hala izlemediyseniz aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ozan GÜLLER

Ozan GÜLLER

Dark Souls ve Devil May Cry hayranı. Praise The Sun!