Krillbite Studio’un geliştirdiği FPS bakış açısına sahip hayatta kalma-korku oyunu Among the Sleep’in PS4’e geleceği Krillbite Studio’nun resmi Facebook sayfasında açıklandı. Sony’nin PS4’e özel olarak geliştirdiği sanal gerçeklik cihazı Project Morpheus desteği ile gelecek olan oyunda 2 yaşındaki bir bebeğin korku dolu anlarını tecrübe edeceğiz.

Korku yapımlarına farklı bir tat verebilecek olan sanal gerçeklik cihazlarını biz de heyecanla bekliyoruz. Böylesi gerilim dolu bir atmosferde sanal gerçeklik cihazı ile oyunun içine dahil olurken neler hissedebileceğimizi tahmin etmek zor değil! 2014 yılı içinde çıkması beklenen oyunun PS4 dışında PC, Linux ve Mac platformlarına da geleceğini hatırlatalım. Ayrıca oyunun diğer bir sanal gerçeklik cihazı olan Oculus Rift desteğine de sahip olacağını biliyoruz. Yepyeni bir korku döneminin perdeleri aralanırken yeni oyuncaklarımızın geleceğin oyun teknolojisi olup olmayacağını göreceğiz, iyi oyunlar.

Ayrıca Among the Sleep’in Oculus Rift ile oynanış videosunu izleyerek oyunun sanal gerçeklik desteği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz, iyi seyirler.