Perakende satış web sitesi Amazon, Microsoft’un Xbox One ve Sony’nin PlayStation 4 konsollarının ön sipariş kotalarının dolduğunu duyurdu. Standart sürümlerin ön siparişlerinin alınmasına devam edilecek ama konsolların çıkış tarihinde tesimat yapılamayabilecek.

“Çılgın ve heyecanlı bir ayın ardından, bize tahsis edilen PS4 ve Xbox One kotalarımızı doldurmuş bulunuyoruz,” deniyor Amazon’un resmi Facebook sayfasındaki açıklamada. “Sipariş veren ve bizimle düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ediyoruz. Her iki konsolun standart sürümleri hala elimizde mevcut fakat maalesef çıkış tarihinde teslimat sözü veremiyoruz. Çıkış tarihi tahsisatında herhangi bir değişiklik olduğunda sizlerle paylaşacağız; Facebook sayfamızı takip etmeye devam edin.”

Amazon, Xbox One için ön sipariş alımlarını 10 Haziran’da açmış ve konsolun 30 Kasım’da piyasaya çıkacağını belirtmişti. Bu hafta başında, Best Buy da Xbox One ön sipariş alımlarını durduklarını duyurmuştu. Best Buy’ın duyurusundan bir önce GameStop, PlayStation 4 için aynı şekilde ön siparişleri bitirdiğini açıklamıştı.