Filmleri ile efsane olan Alien serisi,aynı başarıyı oyun dünyasında bir türlü yakalayamadı. İlk Alien vs. Predator’ü saymazsak genelde hüsran olan oyunlara en son Alien: Colonial Marines eklenmişti. İlk demolarında çok iyi görünen oyun çıktığında ise herkesi şaşırtarak hem görsel hem de genel manada demosundan daha aşağıda performans sergiledi.

Colonial Marines ne kadar satışlarda belli bir başarıyı yakalasa da genelde olumsuz eleştiri alması yayıncı Sega’yı başka yollar aramaya itti. Yapımı Total War serisi ile tanıdığımız Creative Assembly’e emanet eden şirket bu sefer güzel bir iş bekliyor. Yapımcı Creative Assembly’de uzun süren sessizliğini bozmuş görünüyor.

Alien: Isolation isimli oyuna ait olduğu öne sürülen 2 adet konsept çalışması bugünlerde forumlarda dolaşmaya başladı. İlk görselde uzay kıyafetinin içinde yer alan bir kız bizi karşılıyor. Bu hanımefendinin filmlerde Sigourney Weaver’ın canlandırdığı efsane karakter Ellen Ripley’in kızı Amanda Ripley olduğu söylenmekte.

alien_isolation_amanda_ripley

İkinci görselin ise oyunda yer alacak olan uzay istasyonuna ait olduğu konuşulan bir diğer konu. Oyun hakkında fazla bir detay bulunmasa da açıklanan en ilginç bilgi. oyunda sadece 1 tane Alien’ın yer alacağı. Bu da gerilimli bir oyunun bizi beklediğini çağrıştırmıyor değil. Umarız bu sefer adına yakışır bir oyun gelir.

Alien_isolation

One Comment